CENNIK
Geometrię oraz zbieżność ustawiamy na nowoczesnym urządzeniu 3D włoskiej firmy Corghi. To najmocniejszy model Exact BlackTech Plus posiadający największy zakres możliwości.
Klasa tego urządzenia zapewnia najwyższą precyzję i pomiar wszystkich możliwych parametrów. Wyposażone jest aż w 8 kamer pomiarowych, bazę danych ponad 40 000 modeli samochodów i obsługuje każdy rozmiar felg.
Geometria to nasza specjalność. Zajmujemy się tym od 1987 roku! Znamy się na tym bardzo dobrze. Codziennie regulujemy po kilka Waszych samochodów i dziękujemy za udzielane nam zaufanie.
Mamy szybkie terminy, bez kolejek, praktycznie od ręki. Prowadzimy rezerwacje telefoniczne. Możesz zapisać się na dowolny termin i będziemy trzymać dla ciebie miejsce. Wypracowaliśmy sobie wieloletnią renomę i nie chcemy jej stracić, dlatego do pracy przykładamy się za każdym razem. Pracujemy na świetnym urządzeniu. Nasze ceny są konkurencyjne, a wartość jaką za nią dostajesz jest bardzo wysoka. Polecają nas inne warsztaty słyszymy o tym bardzo często i jest nam miło z tego powodu.
Ponadto wykonujemy kompleksowe naprawy zawieszenia, zamawiamy potrzebne części, ustawiamy geometrię, robią to doświadczeni fachowcy a ty zyskujesz bo całość spraw załatwiasz w jednym miejscu. Zazwyczaj zajmuje to 1 dzień.
Korzyści które otrzymujesz:
Po wykonanym pomiarze otrzymasz wydruk z 10 parametrami. Niektóre z nich podlegają regulacji. Pozostałe są niezmienalne.
Najważniejsze kąty to zbieżność, pochylenie i wyprzedzenie koła.
Odczyty obejmują sytuację przed regulacją i po regulacji. W tabeli z prawej widzisz zalecane przez producenta samochodu tolerancje.
W niektórych przypadkach oprócz ustawienia zbieżności i geometrii kół potrzebna jest kalibracja czujnika kąta skrętu na kierownicy. Wykorzystujemy do tego komputer diagnostyczny Bosch KTS z aktualnym oryginalnym oprogramowaniem. Kalibrację wykonujemy na stanowisku diagnostycznym z podpiętym oprzyrządowaniem do geometrii. Jest to usługa dodatkowo płatna.
Taką kalibrację zaleca się przeprowadzać po każdej naprawie zawieszenia lub regulacji geometrii. Konieczna jest przy naprawach układu kierowniczego (np. naprawa/wymiana maglownicy), demontażu kolumny kierowniczej, wymianie elementów wspomagania oraz demontażu czujnika kąta skrętu.
Źle skalibrowany czujnik generuje nieprawdziwe informacje wysyłane do systemów bezpieczeństwa jazdy w które wyposażony jest samochód. Najpopularniejszy to system ESP i system wspomagania kierownicy a w dalszej kolejności tempomat, asystent pasa ruchu, system automatycznego hamowania itp.
Zajmujemy się ustawianiem geometrii i zbieżności dla szczególnych zastosowań takich jak przygotowanie samochodu do jazdy bokiem “drift” lub na tor wyścigowy. Mamy w tym doświadczenie. Przed regulacją skonsultujemy się z tobą i poznamy jakie są twoje oczekiwania a potem postaramy się wycisnąć na parametrach ile się da.
Za każdym razem, kiedy naprawiasz coś przy zawieszeniu oraz przy zmianie opon na zupełnie nowy komplet. A także wtedy kiedy czujesz, że samochód dziwnie się prowadzi.
Jednym z takich miejsc z wieloletnimi tradycjami jest nasz zakład specjalizujący się w regulacji geometrii od ponad 30 lat. Jeżeli natomiast nie możesz do nas przyjechać, to wybieraj miejsce, które ma nowoczesny sprzęt 3D, posiada specjalnie przeznaczone stanowisko do tego celu oraz ma obsługę, która w przypadku problemów będzie starała się pomóc Tobie w ich rozwiązaniu.
Teoretycznie zbieżność i geometria nie powinny się zmieniać. Ale w praktyce, parametry ulegają rozkalibrowaniu po najechaniu z większa prędkością na dziurę w drodze (często nie jesteśmy tego świadomi). Kolejnym powodem jest zużycie dowolnego z wielu elementów zawieszenia. Dlatego zalecamy kontrolę geometrii 1 raz w roku a w przypadku potrzeby naprawę słabych punktów zawieszenia oraz regulację.
Teoretycznie nie ma to znaczenia. My natomiast zazwyczaj zalecamy wykonać regulację po zmianie opon bądź kół. Pamiętaj, że opony możesz wymienić także u nas.
Tak, jeżeli twoja kierownica jest krzywo ustawiona, lepiej podjedź do warsztatu zajmującego się geometrią 3D i poproś o naprawę tej usterki. Zazwyczaj wymagana będzie wymiana niektórych elementów zawieszenia.
Zazwyczaj wykonanie całej procedury od wjazdu na stanowisko do wyjechania samochodu z warsztatu zajmuje od 20 min do 1 godziny. W niektórych przypadkach regulacja zajmuje więcej czasu (nawet do 2h). Najczęstszą przyczyną takiego wydłużenia czasu są zapieczone śruby lub przygotowywanie auta do driftu lub “poprawianie fabryki” czyli regulacja kół pomimo braku regulacji (niekiedy jest to możliwe)
Niestety nie. Każda stacja posiada urządzenia do badania ustawienia zbieżności kół, jednakże na tej czynności poprzestają. Wynika to z prostego faktu, diagności sprawdzają ogólny stan pojazdu, czy jest on zgodny z wymogami prawnymi. Nie są natomiast specjalistami od zawieszeń. Tak naprawdę nie jest to złe. Sytuacja ta jest bardzo podobna do podziału pracy w służbie zdrowia, lekarz ogólny wydaje skierowania do lekarzy specjalistów.
Oczywiście podstawą jest dobry mechanik, znający się na swojej pracy, ale musi być on wyposażony w dobrej klasy urządzenie pomiarowe. Chronologicznie najpierw były to urządzenia wyposażone w latarki i lusterka, potem wprowadzono na rynek urządzenia z gumką zawieszaną pomiędzy głowice pomiarowe. Te rozwiązanie unowocześniono zastępując gumki laserem. Obecnie najlepszy sprzęt to urządzenia 3D. Jest to sprzęt dedykowany do obecnych samochodów. Czyli najlepiej korzystać z usług takich warsztatów, które posiadają Geometrię 3D wyprodukowaną przez firmę Corghi, Hunter albo Jean Bean. Taki sprzęt umożliwia bardzo dokładne regulacje.